YEAR OF THE DOG DOLMAKALEM

Ürün Kodu : 5092-054
20.195,07 TL

CARAN d'ACHE "KÖPEK YILI" LİMİTLİ ÜRETİM DOLMA KALEM

Caran d’Ache, dünyanın 2030 yılına kadar gördüğü son Köpek Yılı olan 2018’de yarattığı limitli üretim dolma kalemiyle Çin astrolojisinin burçlarını onurlandırmaya devam ediyor. Çin burçlar kuşağına göre Köpek her zaman çalışkanlık, içtenlik ve doğruluk gibi özelliklerle ilişkilendirilir. 1958, 1970, 1982 ve 1994 yılında doğanlar bu burcun etkisindedir. Caran d’Ache bünyesindeki usta zanaatkarlar, geleneksel Çin vernikleme (lake) tekniği ve hassas oymacılıktaki geniş bilgi birikimi ve tecrübeleri sayesinde tasarımlarını özgürce yaratırken vernikli yüzeyin bütünlüğünü korumayı başarabiliyorlar. Bu kez becerilerini gri Çin verniği kullanarak gösterişli bir köpek figürü yaratmak için konuşturdular ve bu zarif yazı enstrümanının siyah lake gövdesiyle hoş bir kontrast yarattılar.

Bu şık kalemin Asya’nın özgün stilini yansıtan incelikle işlenmiş figüratif hat ve kıvrımları, bir köpeğin çevikliğine ve zarafetine sahip. Kalemin bütün metal aksamları sarı altın kaplama. Asya geleneğinde altın rengi ve grinin birlikteliği; enerji ve aklın, ışık ve farkındalığın birlikteliğini simgeler. Ayrıca dengenin ve iyi şeylerin olacağına delalet eden kehanetlerin işareti olarak kabul edilir. Bu limitli üretim yazı enstrümanı, Köpek Yılının kaligrafik sembolünü ve Caran d’Ache’ın iyi şans getirdiğine inanılan kırmızı Çin mührünü taşıyor. Bu semboller kalemin orijinalliğine tanıklık ediyor. 

Köpek Yılı için tasarlanan bu dolma kalem, “888” sayısının iyi şans getirdiğine inanılan Çin kültürüne atıfla sadece 888 adet üretildi.