Tektasart.com, Tektaş Saatçilik ve Aksesuar Tic. A.Ş.’nin Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü İsviçreli Caran d’Ache markasının sanat ürünlerinin ve seçkin kalem koleksiyonlarının tanıtıldığı bir online alışveriş platformudur.  

Yazmak, resmetmek, çizmek, boyamak, dönüştürmek, yeniden yorumlamak gibi yaratıcı eylemleri gerçekleştirmek için gerekli bütün malzemeleri en yüksek kalite standartlarını gözeterek üreten İsviçreli Caran d’Ache, dünyanın ilk suda çözünen boya kalemi Prismalo ve yine suda çözünebilen pastel boya Neocolor II gibi sanat tarihinde çığır açan malzemelerin de yaratıcısı. Marka ayrıca kurulduğu 1915 yılından bu yana kült mertebesine erişmiş, alüminyum altıgen gövdesiyle tanınan 849 ve Ecridor gibi yazı enstrümanlarıyla da biliniyor. 

 

İsviçre Yapımı / Swiss Made mührü

Bütün dünyadaki sanatçılar ve güzel yazı tutkunları Caran d’Ache ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğunda birleşir. Alanındaki en saygın isimler arasında başta gelen markanın bu başarısı, sıkı sıkıya bağlı olduğu İsviçre Yapımı kalite standartlarına harfiyen uyması yanında yenilikçi vizyonundan kaynaklanıyor. Caran d’Ache ürünlerinin hepsi en saf, nadir ve doğal malzemelerle markanın Cenevre’deki atölyelerinde geliştiriliyor ve üretiliyor. İsviçre’nin dünyaca kabul görmüş seçkin saat ve mücevher yapımcılığı geleneğinin izinden giden marka, bugün dünyanın en değerli ve sofistike seçkin yazı enstrümanlarının üreticisi olmanın yanı sıra, kurumayan keçeli kalemler, suda çözünebilen boya kalemleri, dünyanın ilk mekanik kurşun kalemi, 8 kilometreye kadar yazı yazabilen Goliath (gerçekten) tükenmez kalem kartuşu gibi birçok çığır açan yeniliğin de yaratıcısı.  

 

Yenilik ve Yaratıcılık

Başarı stratejisinin merkezine insanı yerleştiren Caran d’Ache, kendini ifade etme ve yaratıcılığın önündeki bütün engelleri kaldırma misyonuyla kuruldu. Yüz yılı aşan tarihi boyunca hem atadan kalma üretim ve işçilik geleneklerini korumak hem de yeni teknoloji ve malzemelerle yeni gelenekler oluşturmak vizyonuyla yürüyen marka, dünyanın ilk mekanik kurşun kalemi Fixpencili, dünyanın ilk masa kalemtıraşını, dünyanın ilk suluboya olarak da kullanılabilen renkli kurşun kalemi Prismalo’yu, dünyanın ilk kalem formunda pastel boyası Neocolor I’i, dünyanın ilk lüks tükenmez kalemi Ecridor’u, dünyanın ilk suluboya olarak da kullanılabilen pastel boyası Neocolor IIyi ve dünyanın ilk suda çözünebilen keçe uçlu kalemi Fibraloyu yarattı. Aynı zamanda Çin lake kaplama geleneği, Guilloché, mine üzerine minyatür resim gibi geleneksel dekor tekniklerini atölyelerinde koruyor, geliştiriyor ve yeni nesillere bu birikimi aktarıyor. 

 

Sürdürülebilir Kalite

Bütün ürünlerini en küçük detayına kadar Cenevre’deki atölyelerinde geliştiren ve üreten Caran d’Ache bu süreçlerde sürdürülebilirlik kriterlerine sıkı sıkıya bağlı kalıyor. Marka bu konuda dünyanın en önemli kalite sertifikasyonlarına sahip. Bunlar arasında kaliteye dayanan üretim ve çevre yönetimi standartları ISO 9001 ve ISO 14001, ürettiği ahşap ürünlerde kullanılan ağaçların etik yöntemlerle yönetilen ormanlardan alındığını belgeleyen FSC® ve çatışmasız bölgelerden elde edilen elmasları belgeleyen Kimberley Process gibi sertifikalar başta geliyor. Caran d’Ache ayrıca uçucu organik bileşiklere dayanan vernik veya çözücüler yerine su bazlı olanları tercih ediyor.  

 

Alışverişin Ötesinde

Tektasart.com, sadece bir alışveriş platformu olmanın ötesinde, sunduğu ürünlerin bütün özellikleriyle doğru kullanılması için sosyal medya kanalları aracılığıyla da ilham verici fikirler, ip uçları ve bunları uygulamak için kısa eğitici içerikler sunuyor. Platformun YouTube’daki @tektasartcom kanalını izleyerek, özellikle Caran d’Ache sanat ürünleri ve aksesuarlarının yeni ve yaratıcı kullanım tekniklerinin yanı sıra, kült mertebesine ulaşan kalemlerini de yakından tanıyabilirsiniz. Instagram’da ve Facebook’ta @Carandachekalemturkiye hesabıyla birlikte Twitter ve Pinterest’te @tektasartcom hesaplarından takip edilebilir. Ayrıca Nişantaşı’ndaki merkez ofisi içerisinde yer alan Atölye, workshop çalışmaları ve özel uygulama teknikleri eğitimlerinin verildiği bir mekan olarak hizmet veriyor.